מי אנחנו

אודותי:   Lilam נציג של ארגון Boabom בישראל, כמורה המוסמך בארץ.

כחלק ממועצת מורי Boabom בעולם אני מעביר ומלמד ידע עתיק זה הלאה מאמנויות  Boabom השונות,  טכניקות, היתרונות ועקרונות בסיסיים.

מהי מועצת ה Boabom?

המועצה היא ארגון (לא פוליטי ולא דתי) שמטרתו להדריך, מבחינה פדגוגית, את כל בתי הספר של Boabom (או Mmulargan ). כל המורים של Boabom מאושרים על-ידי המועצה הזאת.

היעדים העיקריים של מועצת Boabom הם לשמר את האמנות ולשמור על עקרונות היסוד שלה לאורך זמן, וכן לפקח על יישום הולם של תורת לימוד ה Boabom.

היסטוריה

Boabom” (བཧོ་ཨ་བཧོམ་ [tib.]) היא מנטרה מגינה משמע: “הגנה פנימית”, “כוח”,”הגנה”, “אנרגיה פנימית”, “חיות” או “כוח גרמי {דמוי עצם}” (בו בזמן גמישות ומוצקות). רעיונות אלה באים לידי ביטוי ביחס לשיטה המאפשרת פיתוח רציני ומעמיק של הגנה, הרפיה, מדיטציה וחוזק פיזי/נפשי על הגוף והנפש כמכלול.

מקור שורשי ה Boabom  הוא ב  Bod הקדום (טיבט הקדומה). לימודי תורת ה Boabom הועברו בעל פה ובאופן ישיר מימי קדם,  נשמרו כמו “אוצר משפחתי” ובמובן מסוים, זה עדיין כך היום. לימודים אלה לא יצרו מעולם היררכיה דתית, במקום זאת הועברו כדרך חיים, זרם המחשבה עבר מדור לדור במשך אלפי שנים, תוך התמקדות על איזון , הערכה עצמית, להיות אתה עצמך בצורה בריאה וטבעית, דבר שפותח באמצעות הבנה של הפוטנציאל העצמי שלנו. דמות הנווד של Boabom והמעבר השקט שלה מדור אחד למשנהו נתן לשמר צורות ייחודיות אלו, הן בעושר התנועה שלה והן בדרך בה נלמדה.

למרות ש Boabom אינה מכירה במייסדה או בזמן מדויק של בריאתה,  הסיפורים הישנים על מקורותיה מדברים על זמן אגדי, לפני עידן זה  (bskal pa/བསྐལ་པ།[tib.]).  יסודות אמנות זו עברה ממזרח למערב בשנות ה -60 וה -70, תוך כדי שמירה על האופי הנבדל שלה.

רק בשלהי המילניום החדש Boabom נהפכה זמינה יותר באמצעות ספרים, ואינטרנט. דור חדש של מורים נוצרו, כמו גם המועצה האחראית על שמירת תורת הלימוד שלה, אשר נתן מבנה יציב יותר למערכת הפדגוגית המנחה  את המורים ואת בתי הספר לאמנות ישנה זו.

בואבום היא אמנות שמקורה חוזר לטיבט העתיקה, אולם כיום יש לה התפתחות   עצמאית לכל מדינה או תרבות ונלמדת בדרך פתוחה ואוניברסלית

 למידע יותר מעמיק על מקורותיה  מוזמנים לבקר פה