Boabom Arts-אמנויות הבואבום

(סאם-הסאני) אמנות ההרפיה הפעילה (בואבום רכה) – SEAMM-JASANI

The Art of Active Relaxation (Gentle Boabom)

בראשית הייתה תנועה” (מהספר: האמנות הסודית של סאם-הסאני) “

“In the beginning, there was movement.”
(from the book: : The Secret Art of Seamm-Jasani)

משמעות: השלמות של הרכות

תיאור:סאם-הסאני Seamm-Jasani    היא אמנות של הרפיה פעילה המתאפיינת בתנועות איטיות,חלקות ומתואמות המתאחדות עם טכניקות נשימה שונות. (dbugs ring du gtong ba/དབུགས་རིང་དུ་གཏོང་བ།[tib.])

כמו כן, מפתחת מדיטציה אקטיבית ופסיבית ככלים של התחדשות פיזית ונפשית, ובכך מביאה להישגים בריאותיים נפלאים. התנועות שלה חינניות, פשוטות ומלאות הבעה.

מטרות: סאם-הסאני  Seamm-Jasani יוצרת איזון גופני ונפשי. היא מפתחת את תחושת המרחב, גמישות, סבלנותו של התלמיד ואת השלמות של התנועה הרכה. Seamm-Jasani גם מעוררת את אנרגית  התלמיד ללא צורך בפעילות גופנית חזקה, דרך תפיסת ותודעת התנועה.

בריאות: סאם-הסאני Seamm-jasani עוזרת להתאושש ולמנוע פציעות, מסייעת בהפגת מתחים בכדי להגדיל את תוחלת החיים. היא גם מצדיקה את עצמה כהשלמה מצוינת עבור אנשים מבוגרים או כאלו המתאוששים או מחלימים ממחלה או פציעה.

ספרים:  “האמנות הסודית של סאם-הסאני” (ספר-עזר ללימוד בסיס האמנות)                                   “The Secret Art of Seamm-Jasani” 

Boabom  (בואבום) אמנות ההגנה הפנימית 

The Art of Internal Defense (Osseous Boabom)

אמנות ה Boabom  הייתה ותמיד תהיה יפה מבחינה אסתטית , מפחידה כהגנה, ומחזיקה את המיסתורין האטרקטיבי שמעבר (אוטוביוגרפיה של סטודנטים (

“The Boabom art is and always will be aesthetically beautiful, fearsome as a defense,
and hold that mysterious attractiveness that goes beyond…”
(from the Students Memoirs)

שם: בואבום Boabom, ספציפית Osseous Boabom 

משמעות: הגנה או אנרגיה פנימית, כוח גרמי (של העצם). נקודת ההתייחסות “של העצם (“(Osseous לאופי וטבע סוג זה של Boabom היא כאופן התייחסות דומה של עור לעצם: קל, חזק וגמיש.

תיאור: Osseous Boabom בואבום גרמי (של העצם) היא אמנות ההגנה והאנרגיה. שיטה המפתחת תנועה פיקחית, מיומנות וזריזות, שליטה עצמית, נשימה וקול כאמצעים לטיפוח אנרגיה גופנית ונפשית. Boabom  ניתנת לתיאור כריקוד בתוך שיטת הגנה מהירה, מדויקת ויוצאת דופן היוצרת “גלים” של אנרגיה. כל תנועה חדשה מתחברת לקודמתה באופן הדרגתי, ויוצרת רצף אינסופי של אלפי טכניקות אשר נעות באמצעות רעיונות רבים בדרך דינמית ומלהיבה. בו-זמנית, שמה מתורגם בשם” הביטחון הפנימי” (Nang-srung / ནང་སྲུང། [tib.]), כיוון ש Boabom מפתחת ומעצימה את האנרגיה הנפשית של התלמיד. בין אם בצורת יישומה כהגנה (כי אין מגע בין התלמידים) או במטרתה הסופית (כמאזנת של הגוף והנפש) Boabom נבדלת מאוד מכל מה שמכונה וידוע כאמנויות לחימה. בגלל זה, Boabom ידועה גם בשם  “אמנות ללא הגנה”.        

מטרות: לחפש ולהשיג את הביטחון העצמי. ללמוד להיות חיובי, חזק וצנוע בעת ובעונה אחת . לסיכום Boabom  מגבירה ומעוררת ישירות  אנרגיה או כוח פנימי) פראנה [Sans.], Pr’a-Na / པྲ་ན་ [tib.])

בריאות: התחזקות כללית של בריאות ניכרת  ב Boabom .  אמנות זו היא כמו ויטמין או התחדשות כללית המסייעת לחזק את התלמיד בכל ההיבטים                                                                                                                                      

ספרים: “האמנות הסודית של” Boabom  אשר נותנת רקע ומבוא ללימוד זה . “The Secret Art of Boabom”

Yaanbao  (יאאנבאו) אמנות היסודות (האלמנטים) 

YAANBAO “THE ART OF THE ELEMENTS” (Boabom with Elements)

“אנחנו יכולים לראות את  Yaanbao כ ‘מדורה בכלוב , ‘או בעירה מתמשכת ומסוכנת המיוצרת על ידי עץ הממוקם בסיפון (צינור מיוחד) גדול … לא רק מייצר חום אלא גם פיצוץ של אנרגיה. ” (ציטוט מתוך הספר האמנות הסודית של בואבום

               “We can see Yaanbao as a ‘caged bonfire’, or the  continuous and dangerous burning produced by the wood located in a great siphon…
not only generates heat and an explosion of energy.”
(Quote from the book: The Secret Art of Boabom)

pastedGraphic_4.pngשם:  יאאנבאו  Yaanbao

הגייה: ‘ya-an-bāo [ipa]  לחצו כאן לשמיעת יאאנבאו Yaanbao 

משמעות: אמנות האלמנטים תיאור: Yaanbao היא חקר האינרציה (לימוד של עקרון ההתמדה)Yaanbao היא ענף של ,Boabom אמנות של תרגילים וההגנה המפתחת את תנועותיה באמצעות אלמנטים שונים (lag cha/ལག་ཆ།[tib]),התופסים צורה כגון: מקלות בינוניים, ארוכים וקצרים, חרבות וכו’. כל אלמנט נלמד במחזוריות המאפשרת לתלמיד מיומנות ושליטה לפי רמת המורכבות .     

מטרות: Yaanbao  יאאנבאו מעמיקה עם מטרות ה Boabom  (הגנה, חיזוק בריאות והאנרגיה). עוזרת לתלמידים לשכלל את תנועתם, מביאה עוצמה וביטחון לטכניקה ורכישת מיומנות חדשה בשימוש של אלמנטים כהרחבה של הגוף.                

בריאות: Yaanbao יאאנבאו מערכת מצוינת ויעילה להתאוששות ואיזון, משפרת את תנוחות הגוף והרפלקסים,  ועוזרת לריפוי פציעות של יד וזרוע) כמו שברים, גידים וכו’

דרישות הלמוד: בריאות התואמת לפעילות גופנית בינונית. השלמה של Boabom רמה 1 (5 או 6 חודשים) ובו זמנית המשך התקדמות עם אמנות ה  Boabom  ו  Yaanbao

כלים: Toba (או מקל בינוני ,היסוד הראשון)
                                    גיל מומלץ: להתחיל מגיל 8